Деталі проєкту

• Категорія : Регіональна політика

8 лютого 2018 року о 11:00 в конференц-залі InfoHub, що за адресою Словацького, 3А, відбувся круглий стіл «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014 – 2016 роки. Презентація результатів у Рівненській області». Організатором заходу є  «Школа політичної аналітики «ПОЛІС».

Основною метою заходу було з’ясувати наскільки ефективно Рівненська область використовує можливості Угоди про асоціацію в частині торговельно-економічних зав’язків регіону з ЄС. Основним інструментом оцінювання слугував Індекс євроінтеграційного економічного поступу регіону. До його складу увійшли дві групи показників: 1) індикатори глибини торговельно-економічних зв’язків регіону з ЄС; 2) індикатори рівня інституційної підтримки, яку обласні державні адміністрації забезпечують для підтримання євроінтеграційного поступу. Незважаючи на наявність негативних і неоднозначних явищ та процесів, загалом динаміка євроінтеграційного економічного поступу регіонів України може вважатися позитивною. За показниками, які відображають здатність долучитися до торговельних відносин з ЄС, області мали сильніші позиції, ніж за показниками якості інституційного середовища для реалізації проєвропейських реформ у торговельно-економічній сфері та управління цим процесом на регіональному рівні.

Рівненська область суттєво підвищила свої позиції, піднявшись на 11 пунктів у рейтингу регіонів з 19-го місця до 8-го у 2016 році. На це вплинуло суттєве зростання торговельно-економічних показників. Найкращі показники області – кількість схвалених експортерів, питома вага експорту та імпорту товарів до країн ЄС, питома вага імпорту послуг з країн ЄС, кількість договорів про двостороннє співробітництво з питань розвитку сільського зеленого туризму, кількість навчальних поїздок з тематики сільського зеленого туризму до держав-членів ЄС. Показники над якими варто попрацювати області – це індекс інвестиційної відкритості регіону для ЄС, індекс інформаційної підтримки. Через збереження тенденцій відтоку інвестиційних коштів Індекс інвестиційної відкритості Рівненської області для ЄС дорівнював нулю, хоча це пояснюється не тільки загальним зменшенням іноземних інвестицій, а й зменшенням частки інвестицій з країн ЄС (у 2014 – 91,6%, у 2015 – 87,5%, у 2016 – 84,3% від загальної кількості іноземних інвестицій).

Проект «Сприяння країн Вишеградської четвірки в оцінці економічних реформ регіонів України в умовах інтеграції до ЄС», що здійснювався Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) і Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду.

Тривалість проекту: липень – грудень 2015 року.

Учасники проекту: Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) і «Школа політичної аналітики «Поліс».

Мета проекту: на основі даних Державної служби статистики України та її територіальних органів провести компаративний аналіз показників за 2014 рік, що дозволяють виявити поточний стан регіонів з позицій їх готовності включення у процеси економічної інтеграції з ЄС, а також у перспективі відстежити прогрес регіонів у реалізації цілей входження у єдиний економічний простір країн Європейського Союзу.

Результати проекту