Школа політичної аналітики “ПОЛІС” дослідила основні проблеми та потреби переселенців, які проживають у м. Рівне.
На початкових етапах було реалізовано низку обговорень, зокрема й у форматі CivicLab, щодо проблем з якими стикаються ВПО під час проживання в обласному центрі. На другому етапі було проведено низку фокус-групових досліджень із різними цільовими авдиторіями із числа ВПО.
Основні питання стосувалися проблем роботи місцевої влади з ВПО, пошуком житла та роботи, отримання гуманітарної допомоги, доступом до кваліфікованої психологічної допомоги. За результатами проведення фокус-груп можна стверджувати, що джерелом абсолютної більшості проблем з якими стикаються ВПО є відсутність єдиного центру координації та допомоги для переселенців. Акцент повинен бути зміщений зі збору статичної інформації про особу на користь динамічної інформації щодо потреб ВПО. Натомість більшість проблем вирішується у закритих групах в соціальних мережах створених самими ВПО, – зазначив Віталій Лебедюк.
Моніторинг потреб ВПО дозволить краще зрозуміти соціальні проблеми і таким чином більш ефективно координувати надання гуманітарної, психологічної чи соціальної допомоги. Реєстр ВПО дозволить місцевій владі краще розуміти структуру відповідних кваліфікованих кадрів та сприятиме наданню цільових грантів чи бюджетних програм на відкриття власної справи та інтеграції їх до спільноти територіальних громад.
За результатами проведених фокус-групових досліджень було підготовлено аналітичний звіт.
Про дослідження
Фокус-групове дослідження реалізовано Аналітичним центром “Школа політичної аналітики “ПОЛІС” у співпраці із Всеукраїнською громадською організацією «Громадянська мережа «ОПОРА» (Рівненське представництво) в рамках проєкту “Промоція соціальної згуртованості у громадах та посилення демократичних цінностей”.
Період надання послуг: з 15.12.2021 по 23.12.2022.
Географічне охоплення: м. Рівне.
Середня тривалість фокус-групових досліджень – 1 година 45 хв.
Більш детальніше тут.
- 0 Comments
- ВПО
- ОПОРА
- Поліс
- фокус-групи