2001 – 2006

У 2001 році в Національному університеті «Острозька академія» був створений студентський політологічний клуб «Поліс». Рушійною силою студентського політологічного клубу «Поліс» були студенти першого набору спеціальності «Політологія», які запрошували політиків та експертів до аналізу суспільно-політичних і економічних процесів в Україні. Проводили дебати серед кандидатів на посаду міського голови міста Острог.

2006 – 2007

Зростаюча активність та вплив на формування політики на локальному рівні спонукала клуб до організаційних змін. За ініціативи викладачів та студентів кафедри політології у вересні 2006 року студентський політологічний клуб «Поліс» був реорганізований у студентсько-викладацьку науково-дослідну лабораторію «Школа політичної аналітики «Поліс».

blog2

2007 – 2019

У травні 2007 року за ініціативи викладача кафедри політології Національного університету «Острозька академія» Андрія Рибака «Школа політичної аналітики «Поліс» отримала статус громадського об’єднання (із статусом юридичної особи) – Острозька міська громадська організація «Школа політичної аналітики «Поліс». Співзасновниками виступили активні представники студентської спільноти Михайло Мозоль та Ольга Хеленюк. З метою долучення до грантових програм та ініціатив «Школа політичної аналітики «Поліс» у 2013 році приєдналася до мережі «Асоціація регіональних аналітичних центрів» (угоду підписав викладач кафедри політології Юрій Мацієвський). Протягом 2013-2019 років «Школа політичної аналітики «Поліс» активно розвивалась та долучалась до загальноукраїнського і міжнародного аналітичного середовища.

2019 – до тепер

У грудня 2019 року рішенням Вченої ради університету науково-дослідну лабораторію «Школа політичної аналітики «Поліс» було переформатовано в аналітичний центр «Школа політичної аналітики «Поліс», як структурний науковий підрозділ Національного університету «Острозька академія», на підставі пізнаванності та впливовості ШПА Поліс на регіональному рівні.