27-29 березня 2024 року у м. Рівне проходила стратегічна сесія щодо напрацювання спільної візії щодо методологічної основи, дизайну інструменту(ів) (само)оцінки, а також системи індикаторів, які б забезпечили комплексну (само)оцінку готовності громад до реінтеграції ветеранів та ветеранок до цивільного життя. На заході зібралися ключові експерти, представники державної влади, місцевого самоврядування, громадського сектору та освітяни.

Представники ШПА ПОЛІС були спів модераторами стратегічної сесії метою якої було сформувати основу для розробки методології (само)оцінки готовності громад до реінтеграції ветеранів та членів їх родин, розробити дієві індикатори, які можуть застосовуватися для вимірювання готовності громад, на основі обговорення за участі експертів з числа ветеранської спільноти, представників органів державної влади і місцевого самоврядування, громадського сектору, сервісних служб, науковців.

Стратегічна сесія зосереджувалася на двох ключових завданнях. Перше полягало у формуванні основи для розробки методології самооцінки. Це стосувалося готовності громад до реінтеграції ветеранів. Друге завдання мало на меті розроблення індикаторів для вимірювання цієї готовності. Програма сесії включала різноманітні заходи. Були організовані панельні дискусії, робочі групи, та презентації. Всі ці активності допомогли учасникам сформулювати спільну візію. Вони також сприяли створенню методологічної основи для подальших кроків.

Захід в Рівному став важливим кроком до зміцнення підтримки ветеранів, пропонуючи нові підходи та стратегії їх реінтеграції. Спільні зусилля учасників конференції вказують на потенціал створення ефективної ветеранської політики, що враховує реальні потреби та виклики, з якими стикаються ветерани після повернення до цивільного життя.

Захід було організовано з ініціативи Ветеранського простору Рівненської обласної ради у співпраці з Школою політичної аналітики – ПОЛІС Національного університетом «Острозька академія» та за підтримки Європейського Союзу і ПРООН.

Матеріали та фото із сторінки Ветеранський фонд