4 липня 2024 року відбулося перше засідання Стратегічного комітету, під час якого обговорено загальний план роботи, можливі напрямки розвитку стратегії та окреслено подальші кроки.
Координує процес розробки стратегії розвитку Рівненської громади до 2028 року Управління з питань стратегічного розвитку та інвестицій Рівненської міської громади.
Голова ГО «Школа політичної аналітики – ПОЛІС» входить до Стратегічного комітету із розробки Стратегії розвитку Рівненської міської територіальної громади до 2028 року (Розпорядження міського голови № 913-р від 21.06.2024).
«Ми маємо досвід участі в розробці стратегічних документів, оскільки постійно долучаємось до ініціатив наших партнерів та беремо участь у підготовці аналітичних матеріалів. У 2014 році ми входили до Регіональної робочої групи Рівненської обласної державної адміністрації з розробки Стратегії регіонального розвитку Рівненської області до 2020 року. Близько пів року тому ми вже розпочали роботу над Стратегією розвитку Рівненської громади. Тому більш широке та професійне залучення до процесу створення стратегічного документу конвертується у якісний зміст від якого виграють усі». – зазначив голова ШПА ПОЛІС Віталій Лебедюк.
Розробка стратегії відбувається за підтримки проєкту Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період», експерти якого долучилися до роботи над оновленням стратегічного бачення розвитку нашої громади.
«Ми раді допомогти Рівненській громаді з розробкою стратегії. Хочу подякувати міській владі за відкритість, членам стратегічного комітету, нашим експертам за роботу, яка буде зроблена. Розробка стратегії учасницьким способом, як це буде відбуватися у Рівненській громаді, є дуже важливим. Адже стандарти Ради Європи свідчать, що залучати мешканців на всіх етапах розробки стратегічних документів, будь-яких важливих документів громади, є вкрай важливо для доброго демократичного урядування. Дуже важливо зараз вибрати правильний вектор розвитку громади. Стратегія – це соціально-економічний документ. Цей довготривалий план розвитку сприятиме процесу залучення ресурсів та фінансування», – зауважила керівник проєкту Дарина Соколова.
Проєкт «Рада Європи: громадська участь» надає експертну підтримку українським громадам в учасницькій розробці та оновленні стратегій розвитку. У фокусі роботи проєкту – широке залучення зацікавлених сторін та громадськості до напрацювання документу, який визначатиме розвиток громади на наступні роки.
Матеріали та фото із сторінки Управління з питань стратегічного розвитку та інвестицій Рівненської міської громади та Ради Європи