19 травня 2023 року в Національному університеті «Острозька академія» відбулася панельна дискусія «Політичні партії в Україні під час воєнного стану».

Серед спікерів – Віталій Лебедюк, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри національної безпеки та політології НаУОА, а також Михайло Балик, представник Громадянської мережі ОПОРА в Рівненській області.

«Тема дискусії була обрана не випадково, оскільки згідно з циклічністю політичного процесу в Україні, чергові парламентські вибори повинні відбутися 29 жовтня 2023 року. Однак відповідно до Конституції України, вибори не можуть проводитися під час воєнного стану. І тут виникає найбільша проблема, оскільки парламентські вибори відбудуться через 90 днів після завершення воєнного стану в Україні. Тому під час дискусії із представниками Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області ми намагалися дати відповідь на основні інституційні виклики», – зазначив Віталій Лебедюк.

Серед питань, розглянутих під час зустрічі, такі:

• за якою виборчою системою відбудуться вибори;
  • чи зможуть внутрішні й зовнішні переміщені особи скористатися своїм виборчим правом;
  • чи будуть застосовуватися інші форми голосування, окрім безпосередньої участі виборців на виборчих дільницях;
  • чи вдасться актуалізувати реєстр виборців, сформувати виборчі комісії і забезпечити
  • конкурентність під час виборчої кампанії.

Матеріал підготувала Соломія Костенкова