У межах Днів науки 2023 17 травня в Національному університеті «Острозька академія» за підтримки видавництва «Наш Формат» відбулася панельна дискусія «Вузький коридор для українського Левіафана, або що чекає українську державу після війни?».

Модерував захід Віталій Лебедюк, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри національної безпеки та політології НаУОА, докторант Львівського національного університету імені Івана Франка, директор Школи політичної аналітики «ПОЛІС».

«Проблема, яку винесено у заголовок панельної дискусії, вказує на нелегкий шлях до свободи й демократії. Автори книги «Вузький коридор. Держави, суспільства і доля свободи» зазначають певною міро про рецепт побудови «держави загального добробуту»; тобто як повоєнній Україні увійти у «вузький коридор до свободи», що пролягає між державою і суспільством. Якщо хтось вважає, що свободу можна досягнути, то він чи вона помиляються, бо свободу потрібно берегти як кришталь і найкращими її охоронцями є суспільний капітал (активне громадянське суспільство) та інклюзивні інститути», – зазначив Віталій Лебедюк.

Серед спікерів – Олексій Панич, доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник НВО «Дух і літера», а також Наталія Малиновська, кандидатка політичних наук, старша викладачка кафедри національної безпеки та політології НаУОА.

Олексій Панич закцентував увагу на двох книгах:

«Вузький коридор. Держави, суспільства і доля свободи» Дарона Аджемоґлу і Джеймса Робінсона;
«Насильство та суспільні порядки. Основні чинники, які вплинули на хід історії» Дуґласа Норта, Джона Волліса, Баррі Вайнґеста.

«Перемога України в цій війні має велике значення не тільки для нас, а й для усього демократичного світу, оскільки покаже обнадійливі сигнали для озброєних автократій», – підсумував Віталій Лебедюк.

Бонус від наших партнерів видавництва «Наш Формат»: промокод PolisNF на знижку 10% на все з 17.05 і до 21.05.

Матеріал підготувала Соломія Костенкова.