У статті розглядаються окремі питання трансформації формальних та неформальних інститутів і їх вплив на політичні реформи в Україні після Революції гідності. Після здобуття незалежності Україна двічі втратила можливість перетворити економічні і політичні інститути в 1991 і 2004 роках. В обох випадках країна не скористалася можливістю для проведення системних реформ. У 2014 році Євромайдан дав надію на подолання недоліків в системі посткомуністичних перетворень. Під тиском міжнародних партнерів і громадянського суспільства політичні лідери намагаються провести економічні і адміністративні реформи. Однак вибіркові реформи ще не привели до зміни самої суті системи, оскільки політичні лідери намагаються зберегти функціонування неформальної піраміди влади і зберегти основні джерела влади і доходів. Головне питання, поставлене в статті, полягає в тому, чи готова політична еліта прискорити реформу в боротьбі з корупцією і уникнути втрати невеликого успіху за останні кілька років. Успіх України відповідає інтересам всіх західних партнерів, тому що результат реформ буде мати вирішальне значення для стабільності в Східній Європі.

Lebediuk W. Ukraina po rewolucji godności: próba wdrożenia reform // Wschodni Rocznik Humanistyczny. – 2017. – Tom 14, N. 4. – s. 57-82.